Polskie stacje zasilania z PV - EVALl HP

Polskie stacje zasilania z PV - EVALl HP

Stacja zasilania to urządzenie które zawiera w sobie magazyn energii, regulatory ładowania, przetwornice, gniazda wyjściowe, zabezpieczenia.

Jak to działa?

Stacja zasilania EVALL HP jest banalnie prosta w obsłudze. Na tylnej ścianie znajduje się włącznik główny opisany „MAIN SWITCH”. Z drugiej strony znajdują się gniazda opisane wraz z przełącznikami. Każde gniazdo posiada własny przełącznik. Załączanie gniazd 230V sygnalizowane jest również krótkim dźwiękiem.

Do dyspozycji mamy:

- gniazdo 12V (zapalniczka samochodowa) 1 sztuka

- gniazda USB (max 2,1A) 4 sztuki

- gniazda 230V 2 sztuki

Poziom naładowania można sprawdzić włączając wskaźnik naładowania (lewy górny róg panelu frontowego)

Do ładowania zestawu należy używać dedykowanej ładowarki która znajduje się w zestawie. Z tego samego gniazda za pomocą dedykowanego przewodu można naładować stacje zasilania z modułu fotowoltaicznego.

 

Parametry techniczne :

- Akumulator: 80-200Ah 12V

- Moc maksymalna ładowania z modułu fotowoltaicznego 275-400W

- Nominalna moc na wyjściu AC 350-1500W

- Gniazda USB 5V/2,1A

- Gniazdo zapalniczkowe 12V/10A

- Wskaźnik naładowania: poziom napięcia lub procenty

Stacja zasilania wyposażona jest w 4 koła obrotowe, które pozwalają w prosty sposób przetransportować z miejsca na miejsce. Z racji na wagę urządzenia nie wolno dźwigać jednej osobie. No chyba że ktoś jest na prawdę ciężarowcem to śmiało :)

W zestawie znajduje się:

- stacja zasilania EVALL HP

- zasilacz do ładowania stacji z sieci elektrycznej

- dedykowany przewód solarny o długości 2mb, przekrój 6mm.

Moc wyjściowa AC oraz pojemność magazynu energii zależy od modelu stacji. Wysyłamy również zestawy z modułami, które są już kompletne do działania. Jedyne co musisz zrobić to zamontować moduł w bezpiecznym i odpowiednim miejscu jeśli ma pracować gdzieś na stałe. Może to być dach, elewacja, balustrada, ogrodzenie, słup oświetleniowy itp..

Powrót do blogu