Co dalej z prądem ?

Co dalej z prądem ?

Wzrost konsumpcji prądu spowodowany jest coraz to większymi możliwościami związanymi z własną wygodą. Otacza nas coraz więcej klimatyzacji, aut elektrycznych itp. Nie jest to nic złego! Jednak przesył energii w naszym kraju jest jaki jest. Można narzekać ale można też temu zaradzić... Jak?

Mamy kilka propozycji:

Instalacja fotowoltaiczna: jednak ma to sens dopiero gdy zasila nam odbiorniki które potrzebują energii w dzień jak np ogrzewanie elektryczne, samochody elektryczne, magazyn energii, stacja zasilania.

Stacje zasilania i magazyny energii: różnica miedzy nimi jest taka że z magazynu energii wychodzi napięcie takie jakie ma bateria wewnątrz. Stacja zasilania posiada na wyjściu określone poziomy napięć np 230V AC, lub 5V USB.

Oświetlenie: sprawdź ile w Twoim domu jest źródeł światła, jakiej mocy i w jakiej technologii. Stare zasilacze również źle działają na naszą sieć. Zmień oświetlenie na LEDowe z dobranymi odpowiednimi zasilaczami.

Ogrzewanie elektryczne: według nas jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie do grania CO i CWU. W połączeniu z fotowoltaiką dają nam niskie koszty eksploatacji. Pamiętajmy również że koszt montażu w porównaniu z pompą ciepła to 20-40% kosztów inwestycji. TAK jest :)

Powrót do blogu